A A A

Kadrę pedagogiczną Przedszkola  tworzą nauczyciele z wysokimi kwalifikacjami i równie wysoką kulturą osobistą. Są to osoby wrażliwe, bogate w doświadczenia, które chcą i potrafią pracować z dziećmi.

 

Każdą grupą opiekuje się dwóch młodych, wykształconych oraz kreatywnych pedagogów, którzy dbają o ciepłą i przyjazną atmosferę w przedszkolu. Osoby te, aby lepiej zrozumieć potrzeby dziecka nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje w dziedzinie metodyki,psychologii i logopedii. W swojej pracy kierują się nowatorskimi osiągnięciami z zakresu nauczania, rozwijania zainteresowań i uzdolnień naszych pociech. Biorą aktywny udział w spotkaniach metodycznych i radach pedagogicznych. Organizują nauczanie i wychowanie na najwyższym poziomie.

Do współpracy zaprosiliśmy nauczycieli z pasją, których misją jest towarzyszenie dziecku w jego indywidualnym rozwoju, niesienie pomocy i wspieranie w trudnych sytuacjach.

Języki obce

Naukę języka angielskiego powierzyliśmy fachowcom - szkole językowej z tradycjami, której lektorzy mają duże doświadczenie w nauczaniu tak małych dzieci. Robią to od wielu lat, specjalnie dobranymi do wieku dzieci metodami. Zajęcia odbywają się każdego dnia.

Rytmika

Znaczny zastrzyk ruchu przy muzyce zapewni naszym dzieciom znakomita Pani rytmik, pedagog z wieloletnim doświadczeniem, która bawiąc będzie jednocześnie uczyć poczucia rytmu nasze pociechy.

Gimnastyka korekcyjna

Instruktorka gimnastyki korekcyjnej pracą z dziećmi zajmuje się od czterech lat. Prowadziła zajęcia w szerokim przedziale wiekowym (od dzieci w wieku żłobkowym po wiek szkolny). Ukończyła studia w Wyższej Szkole Edukacji Zdrowotnej w Łodzi z zakresu Terapii ruchowej z gimnastyką kompensacyjno-korekcyjną i masażu. Odbyła staż w gabinecie rehabilitacji i masażu klinicznego. Prowadziła rehabilitację piłkarzy ręcznych. Brała udział w Projekcie "Kobieta aktywna" w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Jest osobą cierpliwą i pozytywnie nastawioną do świata i ludzi. Spełnia się w pracy z dziećmi jako instruktorka, masażystka i opiekun. Jest entuzjastką pracy z ciałem a swoje zajęcia prowadzi z zaangażowaniem i uśmiechem. Swoją energią i podejściem potrafi zmotywować każdego przedszkolaka. Dzieci uwielbiają zajęcia prowadzone właśnie przez nią.

Zajęcia teatralne

W ramach oferty dydaktycznej przedszkola zapewniamy naszym podopiecznym możliwość comiesięcznego oglądania przedstawień teatralnych, wykonywanych przez profesjonalnych aktorów, którzy przeniosą nasze maluchy w zaczarowany świat bajek.

Zajęcia taneczne

Poczucie rytmu i zamiłowanie do tańca będzie się starała rozbudzić w dzieciach kadra instruktorów z dużym doświadczeniem w pracy z przedszkolakami. Dzieci będą mogły spróbować swoich sił między innymi w zajęciach z elementami baletu, hip-hopu,tańca towarzyskiego i ludowego.

Opieka metodyczna

Nad pracą dydaktyczno-wychowawczą naszych nauczycieli czuwa doświadczona Pani metodyk z wieloletnim stażem pracy, która nieustannie monitoruje przebieg procesu wychowania i nauczania oraz postępy edukacyjne naszych milusińskich.

Opieka logopedyczna

Nasze przedszkole zapewnia dzieciom badania logopedyczne, które odbywają się zwykle w pierwszym miesiącu zajęć. Na podstawie szczegółowej obserwacji każdego dziecka stawiana jest diagnoza a następnie formułowane zalecenia, które nauczyciele wykorzystują podczas codziennych zajęć edukacyjnych z dziećmi. Dzieci, u których stwierdzone zostaną poważniejsze dysfunkcje narządu mowy będą miały możliwość skorzystania z odpłatnej, indywidualnej terapii logopedycznej - jeżeli rodzice wyrażą taką zgodę. Terapia ta odbywa się na terenie przedszkola w godzinach umówionych wcześniej z logopedą.

Opieka psychologiczna

Istnieje również możliwość konsultacji psychologa, oraz skorzystanie z warsztatów dla rodziców dotyczących zasad i skutecznych metod wychowawczych. Warsztaty prowadzi psycholog kliniczny i logopeda-terapeuta. Zajęcia odpłatne.

Kontakt z naturą

Coraz więcej teorii naukowych przychyla się do stwierdzenia, że większość zaburzeń emocjonalnych może zostać wyeliminowana podczas obcowania dzieci ze zwierzętami. Postanowiliśmy więc umożliwić dzieciom taki kontakt w postaci zajęć z żywymi zwierzakami np. w czasie dogoterapii, oraz podczas prac w ogródku przedszkolnym - latem i w ogrodzie zimowym jesienią i zimą.

 

Wychowawcy grup:

 

Grupa "Różowe Myszki" - mgr Daria Pawlak, Żaneta Ciecierska

Grupa "Złote Rybki" - lic Justyna Piątkowska, Magdalena Walęcka

Grupa "Zielone Żabki" - lic Anna Jonas, lic Łucja Kubiś

Grupa "Karmelowe Sarenki" - mgr Anna Nawrocka, Katarzyna Niezgoda, mgr Paulina Kwapisz

Grupa "Niebieskie Nosorożce" - mgr Magdalena Kacprzak, lic Ewelina Łuszczek